נשירת שיער היא אחת מהבעיות הכי גדולות שיש בימינו. אמנם לא מדובר שיכולה לסכן חיים אך היא פוגעת פגיעה משמעותית מאוד באיכות החיים. שיער דליל והופעת קרחות יכולים לפגוע בדימוי העצמי ובכך בביטחון העצמי אך כיום יש כמה טיפולים מתקדמים במיוחד שיכולים לעזור בפתרון הבעיה.

מדוע יש נשירת שיער?

השיער יכול לנשור בגלל סיבות רבות כאשר הסיבה הנפוצה ביותר היא הזדקנות. עם הזמן התאים שלנו יכולים לאבד את הגמישות שלהם, את היכולות שלהם ואת יכולות החידוש שלהם. גם זקיקי השערה יכולים להיפגע בגלל מוו של תאי הקרקפת ובמצב כזה השיער יתחיל לנשור בלי שהתאים מסוגלים להצמיח שיער חדש. נשירת שיער היא גם עניין גנטי ולכן אם אבא או אימא סובלים מהבעיה יש סיכוי סביר מאוד שגם אתם תסבלו ממנה. כמו כן נשירת שיער יכולה להיגרם בגלל מחלה, כאשר הידועה ביותר היא מחלת הסרטן.

אלו טיפולים קיימים לבעיה?

  • אחת האפשרויות הטובות ביותר לטיפול בנשירת שיער, טיפול שמרני יותר מהאחרים, הוא טיפול באמצעות תכשירים שונים או ויטמינים ותוספי תזונה אחרים. לא תמיד ההשפעה של חומרים אלו תהיה חיובית ולעתים השיער ינשור כרגיל או יואט במקצת, וזה לוקח זמן רב.
  • מלבד הטיפולים השמרניים יש טיפולים מתקדמים יותר שאמנם נחשבים ליקרים יותר אך יש להם יתרונות רבים, כמו למשל טיפול RPR. טיפול זה מתבצע על ידי הזרקת טסיות הדם של אותו מטופל אל הקרקפת שלו, אחרי שאיבת דם ובידוד הטסיות על ידי השקעת דם טבעית.

נשירת שיער - טיפול PRP

מה היתרונות של הטיפול?

טיפול RPR יכול לעזור מאוד במצב של נשירת שיער אפילו באופן דחוף, כיוון שמדובר בטיפול הרבה יותר מהיר. למעשה אפשר תוך שני מפגשים לראות את ההבדל כיוון שהטסיות פעולות במהירות רבה יותר מוויטמינים מאשר תכשירים אחרים, טובים ככל שיהיו. כמו כן אין תופעות לוואי לטיפול זה כי מדובר על טסיות הדם של אותו מטופל. יחד עם זאת הטיפול לא כואב כלל והכי חשוב, ההשפעה שלו ארוכת טווח. בסופו של דבר זה הפרמטר המרכזי בבחירת הטיפול, טיפול RPR יכול להחזיר את השיער לקדמותו בלי צורך בשגרת טיפולים קבועה.