הרמת חזה ללא שתל

מאז ומתמיד חזה מורם וזקוף נחשב לאחד מסמלי היופי הנשיים, אולם יש מצבים בהם החזה הופך לנפול, דבר אשר יכול לפגוע במראה האסתטי ולהפריע לחלק מן הנשים.

מה גורם לחזה לצנוח?

יש לכך גורמים שונים, כאשר בראש ובראשונה צריך להבין שלא כל אישה נולדת עם מבנה גוף הכולל חזה זקוף. לעתים חזה צנוח הוא תופעה המועברת בתורשה. כמו כן, גם נשים המתגאות בחזה זקוף ומורם יכולות לחוש עם השנים שהשדיים צונחים עקב תהליך ההזדקנות ושינויים הורמונליים כמו הריונות ולידות. לשני המקרים הללו מצטרף גורם שלישי והוא כובד משקל. נשים בעלות חזה גדול וכבד משקל יכולות לצפות כי עם הזמן החזה יאבד מזקיפותו ויצנח. אגב, התופעה אינה ייחודית לנשים בעלות עודף משקל, אלא היא יכולה להתרחש גם בקרב נשים רזות בעלות חזה גדול.

מהי הרמת חזה ללא שתל

הדרך לשוות לחזה מראה מורם וזקוף נעשית באמצעות פעולה כירורגית המכונה בעגה המקצועית "הרמת חזה". הרמת חזה יכולה להיות הליך בפני עצמו, אם כי במקרים רבים היא חלק מהגדלה או הקטנת חזה. כיום, יש אפשרות לבצע הרמת חזה ללא שתל.

דרך אחת היא באמצעות הזרקת שומן עצמי. בשיטה זו שואבים שומן מגופה של האישה, ומעבירים אותו הליך מיוחד כדי שניתן יהיה להזריק אותו לאזור השדיים. באמצעות הזרקת השומן ניתן לבצע הוספת נפח או הרמת החזה

בשיטה זו, הרופא מבצע חתך באזור בית השחי, דרכו הוא מעביר רקמה מאזור זנב השד למרכזו. השיטה מאפשרת גם הוספת נפח לשד ללא שתל, או הרמה בלבד, בהתאם לרצון המטופלת והמטרה שרוצים להשיג בניתוח.

מכיוון ששיטה זו מתבססת על יכולת השימוש בעודפי רקמה, היא אינה מתאימה לכל אישה, וחשוב להתייעץ עם כירורג פלסטי מקצועי לגבי האפשרויות העומדות לפנייך.

היתרונות של הרמת חזה ללא שימוש בשתלים

כיום משתמשים בשתלי סיליקון או בשתלים אנטומיים מתקדמים, אולם חשוב לזכור שמבחינת הגוף מדובר בגורם זר ולכן יכולה להיות בעיה בקליטת השתלים. כאשר משתמשים ברקמת השד עצמה, אין את כל החששות הנלווים לשימוש בשתלים, כמו דחיית השתל, קרע, דליפה והיווצרות קופסית. חשוב לזכור, ששימוש בשתלים לצורך הגדלה והרמת חזה, מחייב החלפת השתלים לאחר מספר שנים, ללא קשר לאיכות השתלים. בעבר אמנם השתמשו בשתלים שהצריכו החלפה בתדירות גבוהה יחסית ואילו כיום השתלים נחשבים לאיכותיים וניתן ליהנות מהם למשך שנים רבות יותר, אך בסופו של דבר, האישה תזדקק לניתוח נוסף של החלפת השתלים.

יתרון נוסף בהרמת חזה ללא שימוש בשתלים, זו העובדה שהמראה שיתקבל בסוף הניתוח ייראה טבעי יותר ביחס לניתוח שבוצע באמצעות שתלים.