עכשיו דמיינו לעצמכם משהו אחר לגמרי, משהו שמשפיע על הגוף שלכם ואין לכם מושג איך לפתור את הבעיה. איך לטפל באנרגיית החיים האבודה? איך לעשות משהו שיסייע לגוף לרפא את עצמו? לבטח שמעתם על צמד המילים דיקור סיני ומה שזה יכול להביא לכם בסופו של דבר. אז מהי שיטת הדיקור הסיני? השם בא למעשה מהמילה אקופונקטורה שזה מחט ולדקור, שתי מילים החוברות יחד ומספקות את המונח דיקור סיני. כבר לפני הספירה בשנת 1751 היה הדיקור קיים והעניק לא מעט פתרונות רפואה לכל דורש. בשנת 200 לפני הספירה השיטה תפסה תאוצה וכן את ערוצי האנרגיה ונקודות הדיקור מה שסייע לאיזון הגוף והנפש גם יחד.

מרידאניים

כולם מכירים את אנרגיית החיים, כך למעשה עובד גם הגוף, ערוצים קבועים לאורך הגוף ולרוחבו הקרויים גם מרידיאניים. לאורך המרידיאניים קיימות למעשה נקודות  ודרכן ניתן להשפיע על הצי הלא הוא אנרגיית החיים. הגירוי בנקודה מבוצע על ידי החדרת המחט או העיסוי וכך למעשה נוצר מצב בו הגוף מטפל בעצמו ומשקם את התפקוד של האיברים. שואלים איך ניתן לדעת כי אכן הטיפול סייע? כבר בתמונת דם ניתן לראות למעשה שינויים בהרכב הכימי של הדם וכן בתגובה של מערכת העצבים עצמה.

טיפול בדיקור סיני- איך זה פועל?

קודם כל כמו כל דבר אחר חשוב לבצע אבחון ראשוני, אבחון זה דבר קריטי היות והוא זה המתבונן במטופל ובצרכים הטיפוליים שמתאימים לו. תשאול מקיף, מיקוד על הבעיה, דופק, כאבים נוספים ועוד. בשלב הבא מדברים על בניית תכנית טיפולית מתאימה על פי סדר עדיפויות ורק אחר כך ניגשים לטיפול באמצעות מחטים דקות סטריליות וחד פעמיות המוחדרות לכמה נקודות לאורך אותם מרידיאניים וכן השפעה על מערכות הגוף של כל האיברים האחרים בנוסף.

לרוב בהליך הטיפול תבחרנה כמה נקודות שקשורות זו בזו וכך למעשה מרווחים כמה נקודות המהוות צורך טיפולי כזה או אחר. הדיקור מבוצע באמצעות מחטים בעובי של שערה כך שהדקירה לרוב אינה מורגשת. אורכו של טיפול כשלוש רבעי שעה ולעיתים חצי שעה, תלוי בצורך, הדיקור מתבצע בין חמש דק' לעשרים דקות לכל היותר- הכול לפי מצב דורש הטיפול. יהיו אנשים אשר יוותרו עם המחטים פחות זמן ויהיו יותר- הכול אינדיבידואלי לחוזקה או חולשת האדם עצמו.

לסיכום

בזמן שנשארים עם המחטים המערכות של הגוף נמצאות בהליך פעיל מאוד של שיקום ותהליך זה דורש אנרגיה, אנשים הנחשבים חלשים יהיו בעלי אנרגיה מופחתת יותר מה שעלול להתיש את הגוף ולגרום לאי הצלחת הטיפול. הטיפולים אמורים להתבצע אחת לשבוע ואם יש מצבים אקוטיים במיוחד יש להפוך את הפגישות לפעמיים ואפילו שלוש. כאשר מרגישים את השיפור, תמיד אפשר להוריד את תדירות הטיפולים כאשר לאורך כל החיים חשוב מאוד להשאיר טיפול אחת לשנה כטיפול תחזוקתי לנפש וגוף.