שאיבת שומן מהסנטר

גברים ונשים בטווח רחב של גילאים מתעניינים באפשרות להעלים ולטפל בתופעה של השמנת יתר באזור הצוואר. במאמר הבא נציג את השיטות המרכזיות, נסביר מה ההבדל ביניהן ונחשוף את היתרונות והחסרונות.

סנטר כפול

הכינוי "סנטר כפול" מתאר השמנת יתר באזור הצוואר ותופעה שמשותפת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היות ולסנטר יש תפקיד משמעותי בכל הנוגע לשמירה על פרופורציות של הפנים, השמנת יתר פוגעת במראה הכללי ואף מורידה את תחושת הביטחון העצמי. מבחינה פיזיולוגית, סנטר כפול היא למעשה שכבת שומן שממוקמת מתחת לעור ומסביב לצוואר. יתרה על כך, אותה שכבת שומן נבלעת פנימה וכך נוצר המראה של סנטר עבה וכפול. כמו כן, התופעה נפוצה כאשר הסנטר בולט או במצב של הטיית הראש כלפי מטה.

לפני שבוחנים דרכי טיפול בסנטר כפול, רצוי לקחת בחשבון שהנטייה התורשתית מופיעה בגיל צעיר ועם הגיל הצוואר מתעבה ומתרופף. לקראת גיל המעבר גורם כוח המשיכה להתרופפות טבעית בשרירים ובעור הצוואר ולעתים התופעה של סנטר כפול נלווית להשמנה כללית.

מה ההבדל בין דרכי הטיפול?

למזלם של אנשים שסובלים מתופעה של סנטר כפול, יש כיום דרכים שונות להתמודד איתה. הנה כמה מהן:

שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהסנטר
שאיבת שומן מהסנטר

ניתוח שאיבת שומן מהסנטר מיועד לבעלי פנים עגולות ומלאות. מטרת הניתוח היא לחטב את אזור הסנטר והצוואר העליון והוא נחשב בטיחותי. את הניתוח מבצעים לעיתים תוך כדי מתיחת צוואר, וזאת על מנת להקנות קו לסת מעוצב ולמתוח את העור באזור הסנטר. הסנטר הכפול עצמו נעלם תודות לשאיבת שומן קטנה שיוצרת את הזווית הרצויה בינו לבין הצוואר.

המסת סנטר כפול

האלטרנטיבה של שאיבת שומן מהסנטר היא המסת הסנטר ללא ניתוח. את הפעולה הזו מבצעים עם מכשירים טכנולוגיים מתקדמים, שחלקם עובדים בטכנולוגיית לייזר ואחרים בטכנולוגיית גלי רדיו. המכשירים הטכנולוגיים ממיסים גושי שומן בסנטר ואף ממצקים את העור הרפוי. היתרון הוא פרוצדורה רפואית פשוטה שמתבצעת בחדר טיפולים ותחת הרדמה מקומית בלבד.

זריקות

אפשר להעלים סנטר כפול גם באמצעות זריקות ליפוליזיס או הזרקת קייבלה. ליפוליזיס היא שיטה שנפוצה עשרות שנים ובה מזריקים חומר טבעי שיעיל להעלמת מצבורי שומן קטנים, בעוד הזרקת קייבלה כוללת שימוש בחומצה להמסת מצבורי שומן באזור קו הלסת והיא נערכת בסדרה של 4-6 טיפולים בני 20 דקות כל אחד.

תפירת פימה

לא רבים יודעים שהם יכולים להחליף את האפשרות של שאיבת שומן מהסנטר בתפירה. אם הסנטר הכפול משופע בעור ולא בשומן, יש צורך בתפירת פימה. בפעולה הזו מסלקים את השומן ולאחר מכן תופרים את הסנטר כדי להעלים את הפימה ולמתוח את עור הצוואר כולו.

כך בוחרים שיטה לטיפול בסנטר כפול

כפי שניתן לראות, הסוגיה של סנטר כפול מטרידה גברים ונשים בגילאים שונים. כתוצאה מכך יש אפשרויות טיפול מסורתיות וחדשות וגם לא מעט הבדלים בין האופציות שעל הפרק. ההמלצה החשובה ביותר היא להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמחליטים איזה סוג של טיפול לעבור. רצוי לנצל את הידע של אנשי המקצוע על מנת לשאול על שאיבת שומן מהסנטר, המסה, זריקות או תפירת פימה ולברר גם לגבי זמני התאוששות וכמובן מחירים.

באופן עקרוני, זמן ההחלמה עומד על מספר שעות עד שבוע והתוצאות הן קבועות. הטיפול מתאים לאנשים בריאים וההליך עצמו נמשך עד שעה. אלו יתרונות של כל שיטות הטיפול בסנטר כפול וסיבה טובה לפנות לאנשי מקצוע על מנת לברר על משמעות התהליך.