מדרסים אורטופדיים

השוואה בין סוגים מדרסים שונים צריכה להיות מבוססת על שיקולים רפואיים ואישיים. בנוסף, כדאי להביא בחשבון את פערי המחירים בין סוגי המדרסים יש להתייעץ עם בעלי מקצוע המתמחים בייצור מדרסים אורטופדים. כך תעשו זאת נכון :

אבחון כף רגל מקצועי מאפשר להתאים לה מדרס אפקטיבי. המטרה בשלב הזה היא להשוות בין סוגי מדרסים על פי מידת ההתאמה שלהם לצרכים הספציפיים שלנו. כך לדוגמא לא משווים בין מדרסי גבס לבין מדרסים אחרים רק לפי מחיר, אלא בודקים איזה מהדגמים בכלל מתאים לכף הרגל. רק לאחר מכן בודקים לגבי מחיר מדרסים מסוים ועלויות עקיפות.

למה יש הבדלים בין מדרסים אורטופדיים?

הסיבה לכך שקיימים הבדלים בין מדרסים מחיר ועלויות קשורה בעיקר לחומרי הגלם שבהם משתמשים. בלי קשר לבעיה שממנה סובלים בכף הרגל, יש הבדל בין מדרסים יקרים שמיוצרים מחומרים ביומכניים או מדרסי גרפיט קרבון לבין מדרסים פשוטים יותר. מצד שני, צריך לזכור שחומרי הגלם לא מחייבים התאמה של המדרסים לצרכים שלנו.

מה הנתונים האישיים שלכם?

הכנת שיעורי הבית לפני השוואה בין סוגי מדרסים מבוססת על בדיקת הנתונים האישיים. בשלב הזה לוקחים בחשבון את הגובה, את משקל הגוף ואת אופי השימוש הצפוי בכל סוג מדרס. לאחר מכן, מבררים האם המדרסים מתאימים בעיקר לעמידה, להליכה או לריצה. במידה ומעוניינים לשלב למשל מדרסים אורטופדיים בפעילות ספורטיבית, צריך לקחת בחשבון עומס יחסית גבוה.

איך לוקחים את המידות המתאימות של המדרסים?

לקיחת מידות באמצעות חבישת גבס וללא נשיאת משקל מאפשרת לשפר דרמטית את הסיכוי לבחור מדרסים אורטופדיים איכותיים ותומכים. בשביל לקחת את המידות ניתן להגיע למעבדות שמתמחות בכך ולהתייעץ עם אורטופד מומחה. אפשר כמובן לאסוף המלצות על סוגים כאלה ואחרים של מדרסים שכבר הוכיחו את עצמם אצל חברים ומשפחה, אבל הדבר החשוב הוא כאמור להציב את ההתאמה האישית בראש סדר העדיפויות. 

איזה בעיות אפשר לפתור עם מדרסים?

גברים ונשים שסובלים מבעיות שונות בכף הרגל צריכים להכיר את ההבדלים בין סוגי מדרסים כדי להגדיל את הסיכוי לבחור אותם נכון יותר. ראשית, יש לדוגמא מדרסים לכאבי ברכיים שבהם המטרה היא לעזור אחרי תנועה לא נכונה של כף הרגל או פלטפוס. שנית, יש מדרסים שבהם מומלץ להשתמש כדי להפחית כאבים באזור הגב התחתון. לשם השוואה, מדרסים אחרים יכולים להתאים למי שרגילים לעמוד זמן רב ביום או מחויבים לנעליים לא מספיק איכותיות בגלל מקום העבודה שלהם. 

כמה יעלו מדרסים?

פערי המחירים הגבוהים ביותר הם בין מדרסי מדף לבין מדרסים בהתאמה אישית. עם זאת, המחיר הוא רק חלק מתוך מערכת השיקולים. היות והמטרה היא לשפר את איכות החיים, יכול להיות שעדיף לשלם עוד כמה שקלים וכך ליהנות מהיתרונות של מדרסים איכותיים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. מלבד הפרדה בין מדרסים רכים ומדרסים ביומכניים, כדאי לנצל את ההזדמנות של השוואה בין הדגמים ולבדוק כמה הם עולים. 

כל כמה זמן מחליפים מדרסים אורטופדיים?

עוד יתרון הקיים במדרסים טובים בא לידי ביטוי בכך שהם מחזיקים מעמד זמן ממושך. בזכות עמידות גבוהה של מדרסים כאלה, ניתן לחסוך בהוצאות גם אחרי כמה שנים. מלבד ספורטאים, מדרסים טובים ואיכותיים שעמידים לאורך זמן יכולים לשפר את איכות החיים של גברים או נשים צעירים ומבוגרים כאחד. בסופו של דבר, זו המטרה האמיתית של מדרסים וגם מה שיכול להסביר את סוד ההצלחה שלהם.